Tomas Remiarz
Lesní zahrady v praxi
Ilustrovaný praktický průvodce pro domácnosti, komunity i podniky

1. vyd. 2020, 250 str.

doporučená cena: 300 Kč
naše cena
: 300

PŘIPRAVUJEME
Obsah stránky:
Anotace | O autorovi | Obsah | O knize napsali | ukázka z kapitoly Učíme se z krajiny | část kap. Je městská soběstačnost možná?

Anotace

Vyjde 21. 3. 2020

Lesní zahrada je místem, kde se si člověk a příroda vycházejí vstříc a setkávají se pod korunami stromů a s půdou pod nohama. Nemusí nutně vypadat jako les – důležité je, že umožňuje přírodním procesům, aby se rozvíjely k prospěchu rostlin, lidí a ostatních tvorů. Výsledkem je jedlý ekosystém.

Po tři desetiletí byly zakládány experimentální lesní zahrady ve městech i na venkově, v hospodářstvích, městských čtvrtích, komunitních zahradách, parcích, tržních zahradách a zahradnických školkách celého mírného podnebného pásu. Kniha Lesní zahrady v praxi je prvním hloubkovým zkoumáním lesních zahrad s živými příklady z praxe. Vyzdvihuje čtyři hlavní obory, které musí zvládnout lesní zahradník: ekologii, zahradnictví, design a spolupráci.

Kniha obsahuje:
* Historii lesních zahrad
* Návod, jak krok za krokem vytvořit vlastní jedlý ekosystém
* 14 hloubkových případových studií zavedených lesních zahrad a jedlých krajin v Evropě a v USA
* Kapitoly o zapojení zvířat, o učení, podnicích, práci v komunitě a o veřejném prostoru.

Tato pestrá mozaika cenných informací plná barevných fotografií, seznamů, schémat a kreseb je určena pro zahradníky, hospodáře, komunitní zahradníky i krajinářské profesionály, kteří chtějí projektovat a zakládat vlastní bohaté lesní zahrady.

„Tomas Remiarz poskytuje čtenáři přehled rozvíjejícího se trendu lesních zahrad pro mírný podnebný pás. Jeho práce zobrazuje hloubku a šířku tohoto mezinárodního hnutí a umožňuje nám učit se ze zkušeností praktiků z celého světa.“ – Eric Toensmeier, autor knih Paradise Lot, The Carbon Farming Solution a spoluautor knihy Edible Forest Gardens

    

Hodnocení knihy
kniha zatím nebyla hodnocena

ohodnoťte knihu