Carol Deppe
Tao zeleninové zahrady
Pěstování rajčat, listové zeleniny, hrachu, fazolí, dýní, radosti a klidu

1. vyd. 2018, ISBN 978-80-7436-078-7, Brož., 256 str.

doporučená cena: 358 Kč
naše cena
: 286
ušetříte: 72
SLEVA: 20 %
Obsah stránky:
Anotace | Obsah | Ukázky: 2. kap. Úcta k základní povaze rostliny | Má mrkev opravdu ráda rajčata? - dobrodružství zahradnice | Dobrodružství nevědomosti | Největší zisk z malé zahrádky | Kap. 10. Výkon bez námahy - zahrada eat-all greens

Největší zisk z malé zahrádky

Chcete-li získat co největší sklizeň z jednotky plochy, zvolte spíš některou variantu záhonů než řádky. Řádky jsou vhodnější pro některé plodiny, jako je kukuřice nebo dýně. Ale ty většinou nepěstujete na malé zahrádce, kde je omezený prostor. Záhony mohou být založeny jako trvalé, nebo jen na jednu sezónu. Mohou být vyvýšené, nebo ve stejné úrovni jako zbytek zahrady. Vyvýšené záhony se na jaře rychleji prohřejí a vyschnou, ale v létě je obtížnější je udržet vlhké. Trvalé vyvýšené záhony se většinou ryjí a zpracovávají ručně. Dočasné záhony se mohou rýt ručně nebo kultivovat rotavátorem. Pokud používáte v zahradě každoročně rotavátor, prostě jenom založíte výsadby v záhonech místo řádků.

    V malé zahrádce většinou pěstujete intenzivnějším způsobem než ve větší. To znamená, že jednotlivé rostlině dáte menší prostor. To si můžete dovolit jen tehdy, když docílíte půdy úrodnější, než je typické pro větší zahradu. Ovšem v malé zahradě toho lze dosáhnout snadno. Pomůže vám také, když úrodná kyprá vrstva půdy bude hlubší než na běžné větší orané nebo rotavátorované zahradě. Pro maximální výnosy použijte trvalé záhony a ryjte je na hloubku dvou rýčů. Klasická kniha o tomto tématu je od Johna Jeavonse, jmenuje se How to Grow More Vegetables (and Fruits, Nuts, Berries, Grains, and Other Crops) than You Ever Thought Possible on Less Land than You Can Imagine (Jak vypěstovat víc zeleniny /a ovoce, ořechů, bobulovin, obilí a jiných plodin/, než jste pokládali za možné, na menší ploše, než si dokážete představit), 8. vydání. Tato kniha je základní doporučenou četbou pro každého, kdo má zájem získat maximum potravin z minimální plochy, ať už na hluboce rytých záhonech, nebo ne. Ze všech zahradnických knih, které znám, obsahuje nejvíc konkrétních údajů. Uvádí, kolik času zaberou jednotlivé úkony, jaké jsou výnosy jednotlivých plodin z jednoho záhonu, obsahuje instrukce k pěstování všeho možného. O knize se většinou mluví jen jako o How to Grow More Vegetables. Ale pozor, v současnosti existuje i jiná kniha s tímto titulem. Ujistěte se, že jste dostali knihu od Johna Jeavonse.

    Hustě vyseté nebo vysázené rostliny potřebují víc vody, a většinou i častější zálivku než ty, které mají víc místa. Důvodem, proč se na větších zahradách pěstuje často v řádcích, je částečně i to, že v mnoha oblastech naší země nepotřebují rostliny při dostatečném prostoru zálivku. Na přímořském Severozápadě ale většina jednoletých letních plodin potřebuje zalévání i v řádcích s řídkým sponem. Jen se nemusí zalévat tak často. Intenzivně osázené záhony mohou v horkém počasí potřebovat zálivku denně a po většinu léta každý druhý den. Méně hustě osázeným záhonům může stačit poloviční frekvence zálivky.

    Důležitým bodem na malé zahrádce bývá kompost. Můžete kompostovat všechny kuchyňské zbytky, odpad ze zahrady, posekanou trávu a listí a obohacovat kompostem zahradní půdu. Znamená to, že získáte živiny vytěžené z půdy stromy a trávou na větší ploše a koncentrujete je na své malé zahrádce. Listí můžete většinou získat od sousedů. (Listí neobsahuje dostatek dusíku na to, aby se dalo kompostovat samotné. Ale spoustu dusíku obsahuje i moč…)

    Kdekoliv je to možné, použijte vertikální pěstování, jak je popsáno v předešlém oddílu.

    Efektivnějšího využití prostoru dosáhnete při pěstování ze sazenic. Použijte je všude, kde to jde.

    Vaše výsadby se nutně budou všelijak složitě mísit a různým způsobem překrývat. Budete vynalézat své vlastní vzorce a zjišťovat, co u vás funguje a co nikoliv. Zdá se, že většina toho, co bylo napsáno o smíšených výsadbách, je spíš toužebné přání než něco opravdu seriózně vyzkoušeného. Zkrátka si věci vyzkoušejte, ať se jedná o doporučené kombinace, nebo ne.

    Nesnažte se pěstovat všechno. Zaměřte se na rostliny, z nichž máte největší potěšení. Je úžasné být dospělý. Když vám nechutná růžičková kapusta, nemusíte ji jíst, a nemusíte ji ani pěstovat. Pokud milujete rajčata, vypěstujte si jich spoustu.

    Soustřeďte se také na plodiny, které produkují největší výživnou hodnotu.

    Eat-all greens, zejména ty určené k vaření (nikoliv saláty), mohou představovat nejvyšší nutriční přínos ve vašem životě. Všechno ovoce a zelenina nemá stejné složení. Máte-li dostatek eat-all greens, nemusíte mít žlutou zeleninu ani ovoce. Eat-all greens poskytují všechny živiny jako ostatní zelenina a ještě navíc jiné, které v ničem jiném obsaženy nejsou. Stonky obsahují obvykle méně živin než pupeny. A živinami nejbohatší jsou eat-all greens (s výjimkou salátů). Saláty pěstujte jen v nejnutnější míře. Patří k nejméně nutričně hodnotným eat-all greens. Mnohem nutričně cennější je špenát, ale existují stejně nebo i víc živinami bohaté zeleniny, které se snadněji pěstují, mají vyšší výnosy a dají se použít stejným způsobem.

    Pěstujte ve velkém eat-all greens, které popisuji v příslušné kapitole. Konzumují se celé na rozdíl od zelenin, které vytvoří za vegetaci jedinou hlávku a zabírají po celou dobu místo. Hlávky se dobře přepravují a skladují, proto jsou takové zeleniny cennými komerčními plodinami. Vy ale na ploše potřebné pro pár hlávek můžete vypěstovat v kratší době mnohem větší sklizeň eat-all greens, které se konzumují celé. Navíc u nich můžete docílit několika sklizní za sezónu. S tímto přístupem můžete vypěstovat a zmrazit zásobu eat-all greens na zimu pro celou rodinu i na malé zahrádce.

    Eat-all greens obecně snášejí velmi dobře zastínění. Pokud je vaše zahrádka omezená na malou plochu, protože se většina pozemku nachází ve stínu, můžete právě ve stínu vytvořit záhonky určené speciálně pro eat-all greens.

    Naučte se vařit výborné polévky a dušené pokrmy (ragú) a zařazujte je pravidelně do jídelníčku. Spousta nejcennějších a nejsnadněji pěstovatelných zahradních plodin je nejlepší právě v polévkách a ragú. Pokud polévky a dušená jídla nevaříte, hodně ze zahrady toho přijde nazmar. Obohaťte saláty, polévky a ragú tím, že do nich použijete i jiné jedlé části rostlin, než se zpracovávají obvykle. Mrkvová nať je dobrá v salátech i ve vařených pokrmech. Když sklidíte mrkev, odřízněte nať a použijte ji hned nebo ji zmrazte v plastovém sáčku odděleně od mrkve. Když necháte nať na sklizené mrkvi, nať vypařuje vodu, vadne, a mrkve zavadnou a změknou.

    Listy kapusty a brokolice jsou jedlé, dokud jsou mladé a křehké. Mladé křenové listy nakrájené na malé kousky mohou zpestřit a okořenit salát. Jedlé jsou i květní lodyhy kadeřávku, kapusty a jiných brukvovitých rostlin. Květy fazolu šarlatového jsou jedlé. Listy lichořeřišnice dodají výbornou kořeněnou pikantní chuť salátům nebo sendvičům, jedlé jsou i její květy. Jedlé jsou i mladé listy tuřínu, ředkvičky a ředkve. (Stejně jako u mrkve odřízněte vždycky listy od kořene a buď hned spotřebujte, nebo zmrazte v plastových sáčcích.) Lidé často rádi jedí listy řepy. A samozřejmě nevyhazujte žádný jedlý plevel.

    Kde se to hodí, pěstujte jedlé plodiny v nádobách. Máte možná jen nepatrný kousek půdy použitelný na zeleninovou zahrádku, ale můžete mít víc místa na kraji příjezdové cesty, na terase, na verandě, nebo dokonce na střeše. Pokud si vyberete správné odrůdy, můžete vypěstovat v nádobách spoustu potravin. Většina knih o pěstování v kontejnerech se zaměřuje na květiny nebo okrasné rostliny. Výborná kniha o pěstování potravin v nádobách je The Bountiful Container: Create Container Gardens of Vegetables, Herbs, Fruits, and Edible Flowers (Úrodný kontejner: Vytvořte kontejnerové zahrady se zeleninou, bylinami, ovocem a jedlými květinami) autorek Rose Marie Nichols McGee a Maggie Stuckey. Rose Marie Nichols McGee je spolumajitelkou zahradnických školek Nichols Garden Nursery, v nichž nejsnáze najdete odrůdy vhodné pro pěstování v nádobách.

    Když jsem bydlela ve městě Cornvallis, pěstovala jsem i na záhonech pod stromy v proužku půdy mezi chodníkem a silnicí. Byl to skoro jediný dostupný prostor. Bylo tam dost slunce, ale kořeny stromů byly agresivní. Každé léto prorostly do kypré zavlažované zahradní zeminy ve vyvýšených záhoncích a začaly brzdit růst zeleniny. Do následujícího jara byly vyvýšené záhonky tak prorostlé kořeny, že bylo téměř nemožné půdu přerýt a obrátit, a dokud jsem kořeny nevysekala, nemohla jsem pěstovat zeleninu ani brzy z jara. Vykopat a vysekat všechny kořeny bylo strašně pracné. Když jsem měla stejné situaci čelit znovu, raději jsem vyrobila veliké dřevěné bedny velikosti původních záhonků, podložila jsem je betonovými bloky, aby mezi nimi a kořeny stromů vznikla vzduchová bariéra, naplnila je zahradní zeminou a pěstovala v nich. Jednou jsem takové pěstební nádoby velikosti záhonků viděla v domě svého kamaráda. Ty byly ale vyrobeny z jiného důvodu. Zahradník je vyrobil před stěhováním, aby je mohl vzít s sebou a neztratil tak celou jednu sezónu. Součástí malé zahrádky mohou být kontejnery mnoha různých druhů. Mohou vám umožnit zahradničení i v místech, kde nemáte půdu vhodnou k zrytí nebo okopání.

    A nakonec, pokud pěstujete zimní krycí plodiny, vysejte ty jedlé. Rakouský zimní hrách, ředkev daikon i hořčice produkují jedlou nať. Můžete na zimní pokrytí půdy použít i vitální přezimující odrůdy stolního hrachu, ředkve, kadeřávku a hořčice. U polních odrůd hrachu je možné konzumovat po celou zimu a jaro koncový výhon (asi 8?cm) i s listy.

    Častou zimní krycí plodinou je bob obecný. Vrcholky rostlin i s listy jsou jedlé, pokud ale netrpíte nedostatkem jistého enzymu (deficitem glukózo-6-fosfát dehydrogenázy neboli fabismem). V tom případě může být konzumace bobu nebezpečná, dokonce i smrtelně. Z tohoto důvodu konzum bobové natě ani zelených lusků nedoporučuji.

 

Hodnocení knihy
kniha zatím nebyla hodnocena

ohodnoťte knihu  

Další naše knížky
DharmaGaia mj. vydala:

Carol Deppe: Nezdolný zahradník . Pěstování potravin a soběstačnost v nejistých časech

Lao-c': Tao te ťing

Chen Kaiguo a Zheng Shunchao : Otevření Dračí brány. Jak se člověk stane moderním taoistickým čarodějem

Tenzin Wangyal, Rinpočhe: Tibetská jóga snu a spánku

Lama Thubten Yeshe: Úvod do tantry. Transformace touhy

Caroline Myssová: Anatomie ducha. Sedm úrovní síly a léčení

Chow, Kit; Krammerová, Ione: Všechny čaje Číny

Yongey Mingyur Rinpočhe: Radost ze života. Štěstí jako vědecká disciplína

Carol Schaefer: Pro příštích sedm generací. Rada starých moudrých žen představuje svou vizi budoucnosti Země

Katy Bowmanová: Celým tělem naboso. Zdárný přechod na minimalistickou obuv

Jak se prodavač papíru stal buddhou. Korejské buddhistické legendy

Jack Zimmerman, Virginia Coyleová: Cesta poradního kruhu. Umění otevřené komunikace

Bija Bennettová: Emoční jóga. Jak tělo může uzdravit mysl

Andreas Weber s Emmou & Maxem: Blbinky a bláto. Akční knížka vhodná do velkoměst & pro stavbu domečků na stromech

Tulku Urgjän Rinpočhe: Planoucí záře. Vzpomínky Tulku Urgjäna Rinpočheho

Anne Cheng: Dějiny čínského myšlení

Michael Harner: Cesta šamana. Jak probudit svůj vnitřní potenciál

Geomancie a integrální kultura. O novém vztahu k naší domovské planetě

Miranda Gray: Probuzení ženské energie. Cesta celosvětového požehnání lůna. Zpět k autentickému ženství

Bret Stephenson: Co dělá z chlapců muže. Duchovní přechodové rituály ve věku nevšímavosti

Boží člověk Issa. Výběr z haiku Kobajaši Issy

Olga Lomová: Ach běda, přeběda!. Oplakávání mrtvých ve středověké Číně