Jack Zimmerman, Virginia Coyleová
Cesta poradního kruhu
Umění otevřené komunikace

1. vyd. 2016, ISBN 978-80-7436-061-9, Váz., 380 str.

doporučená cena: 458 Kč
naše cena
: 366
ušetříte: 92
SLEVA: 20 %
Obsah stránky:
Anotace | O autorech | Obsah | Ukázková miniknížka v pdf | Ukázková miniknížka v Calameo | Předmluva | Úvod | Kap. 1 - Volání poradního kruhu (část) | Kap. 8 - Rodinné poradní kruhy (část) | Poradní kruhy ve firmách | Závěrečný příběh

Závěrečný příběh

Toto pojednání o skrytých hodnotách poradního kruhu a schopnostech, které pomáhá rozvinout, nás provedlo klikatou cestou, na níž se nachází mnoho slov o lidském údělu. V duchu třetího záměru poradního kruhu ukončíme tuto kapitolu krátkým milým povídáním o husách, jež svým zvláštním způsobem hovoří za vše:

Až příští rok na podzim uvidíte husy, jak ve své typické formaci „do véčka“ odlétají na zimu do jižních krajů, zamyslete se nad tím, co o takovém uspořádání jejich hejna zjistili vědci.

Když jeden pták mávne křídly, nadnáší tím toho, který letí přímo za ním. Pokud hejno letí ve formaci „do véčka“, umožňuje mu to uletět minimálně o 70 % delší vzdálenost, než kdyby každý pták letěl sám.

Vypadne-li nějaká husa z formace, cítí, jak ji to pudově táhne zpátky do hejna. Letět dál sama vůbec není dobrý nápad… a husa se rychle vrací zpátky do formace, k výhodě, kterou představuje nadnášející síla vytvářená ptákem před ní. Až se hlavní husa unaví, přesune se na stranu a její místo obsadí jiná. Ptáci zezadu kejhají na ty před sebou, aby udržovali rychlost.

Na závěr je důležité toto – když husa onemocní nebo je zraněná a z formace vypadne, dvě další se z hejna oddělí a doprovodí ji na zem, kde jí pomohou a ochrání ji. Zůstanou s ní, dokud znovu nenabude sil k letu nebo dokud neumře. Teprve poté odletí samy nebo s jiným hejnem, aby dohonily svou původní skupinu.

Další informace

www.ojaifoundation.org — webová stránka Ojai Foundation: informace, výcvik poradního kruhu a časový program retreatů

www.councilinschools.org — poradní kruhy ve školách

www.schooloflostborders.org — podstata poradního kruhu: seznámení s jeho kořeny, s tím, co znamená žít poradní kruh, výcvik vedoucího a jeho ini­ciace pro vedení poradního kruhu, aplikace poradního kruhu v různých prostředích i jako součásti přechodového rituálu

www.council-network.eu — European Council Network (Evropská síť po­radních kruhů)

www.council.cz — Cesta poradního kruhu v České republice

https://www.facebook.com/councilvevazce/

 

Hodnocení knihy