Patrul Rinpočhe
Slova mého dokonalého učitele
Průvodce k přípravným praxím Esence srdce neomezeného prostoru velké dokonalosti

2. opravené. vyd. 2021, ISBN 978-80-7436-111-1, váz., 563 str.

doporučená cena: 598 Kč
naše cena
: 478
ušetříte: 120
SLEVA: 20 %
Obsah stránky:
Anotace | O autorovi | Stručný obsah | Dilgo Khjence Rinpočhe: Předmluva | Úvod překladatelů | Ukázková miniknížka v pdf | Ukázková miniknížka v Calameo

Dilgo Khjence Rinpočhe: Předmluva

Kniha Slova mého dokonalého učitele, průvodce přípravnými praxemi Podstaty srdce neomezeného prostoru Velké dokonalosti, vysvětluje cestu čtyř hlavních škol tibetského buddhismu bez rozdílu.

Kniha obsahuje všechna učení, včetně Stupňů cesty pro bytosti s trojí úrovní pochopení, stejně jako Tři hlavní témata cesty; Tři vnímání, přípravné praxe k cestě a plodu; Buddhovskou přirozenost jako příčinu, vzácnou lidskou existenci jako oporu, duchovního přítele jako hnací sílu a jeho instrukce jako metodu, káje a moudrost jako výsledek ­- tak se v jeden proud sbíhají tradice Kadampy a Mahámudry. V souladu s tradicí Ňingma je zde rovněž obsažena cesta jako odhodlání osvobodit na základě zřeknutí se samsáry, důvěra pramenící z přesvědčení o následcích činů, bódhičitta v podobě úsilí pomáhat druhým, a čisté vnímání naprosté čistoty všeho, co je.

Tento text je nepostradatelným průvodcem k výkladům všech praxí, přípravných stejně jako hlavních. Je to kniha nesmírně hodnotná, nepředstavuje žádné nebezpečí a obsahuje všechny klíčové body cesty. V této šťastné době, kdy se světlo Buddhova vzácného učení začíná šířit světem, byl tento text přeložen v hluboké naději, že přinese užitek každému, kdo se s ním setká a že se stane předmětem studia, kontemplace a meditace. Je velmi důležité, aby adepti Dharmy tento text předávali a studovali.