M. Mrowetz, I. Antalová a G. Chrastilová
Bonding - porodní radost
Podpora rodiny jako cesta k ozdravení porodnictví a společnosti?

1. vyd. 2011, ISBN 978-80-7436-014-5, Brož., 368 str.

doporučená cena: 338 Kč
naše cena
: 270
ušetříte: 68
SLEVA: 20 %
Obsah stránky:
Anotace | O autorkách | Obsah knihy | Předmluva Evy Labusové | O knize řekli/napsali | Miniknížka k nahlédnutí

O autorkách

Michaela Mrowetz (nar. 1972), klinická psycholožka, psychoterapeutka a soudní znalkyně. Vystudovala jednooborovou psychologii na FF UP v Olomouci.

Pracuje v privátní ordinaci klinické psychologie a psychoterapie a spolupracuje s Porodnicko-gynekologickou klinikou Fakultní nemocnice v Ostravě.

Přednáší laikům i zdravotníkům na téma "podpora bondingu - posilování raného vztahu mezi matkou a dítětem" a dlouhodobě usiluje o změnu péče o dítě a o matku jako jednu nedělitelnou jednotku v předporodní, porodní a poporodní péči.

Doporučuje zavedení odborné supervize pro všechny zdravotnické profese jako prevenci vyhoření, podporuje práci nezávislých porodních asistentek, píše články do odborných (ZDN, Psychologie dnes, Soft fórum, Psychosom) i neodborných periodik (Betynka, Děti a my, Deník Referendum, weby orientované na mateřskou péči).

Vystupuje v televizních a rozhlasových pořadech s tématy podporujícími rodičovskou péči u dětí nemocných, nedonošených. Spolupracuje s rodičovskou organizací BabyKlokánci, konzultuje odborné práce studentkám porodní asistence a psychologie. S manželem a dvěma syny žije v Brušperku.

Více na www.klinickapsycholozka.cz.

 
Gauri Chrastilová, fejetonistka a spisovatelka. Vystudovala psychologii na pedagogické fakultě ZČU. Publikovat začala na mateřské dovolené, nejprve na webech pro rodiče, později i v časopisech.
Odlehčené fejetony o těhotenství, porodu a soužití s miminkem přetavila do literární prvotiny „Agáta a já“ (Eroika, 2008). V roce 2010 jí v edici Pro ženy s nadhledem nakladatelství Jota vyšla druhá kniha „Smrtí život začíná“, která si získala popularitu zejména u čtenářek. V současnosti dokončuje její pokračování s názvem „Smrti sluší společnost“ a zároveň pracuje na dalším románu převážně pro ženské publikum.
 
Pravidelně přispívá do časopisu „Máma a já“, kde jí každý měsíc vychází nový fejeton s rodičovskou tematikou.
 
Pro časopisy (Máma a já, Děti a my, Deník referendum) i na internet (Baby-Café, blog na idnes.cz) píše články nejen o mateřství a výchově dětí, ale také s tématikou normálního porodu a podpory bondingu.
Narodila se roku 1978 jako Gabriela, ke svým třiatřicátým narozeninám si však nadělila oficiální změnu křestního jména na Gauri. Kromě psaní její čas vyplňuje buddhismus Diamantové cesty linie Karma Kagjü a v nemalé míře dvě dcery, manžel a domácí zvířata, s nimiž žije v Mochově. Propaguje nošení sárí na běžné denní nošení pro běžné české ženy.
 
Více informací, odkazy na články a ukázky z románů na GauriChrastilova.estranky.cz  nebo na http://www.facebook.com/GauriChrastilova
 
 
  
Ivana Antalová, (nar.1969) vystudovala technologickou fakultu Baťovy univerzity ve Zlíně, obor Technologie kůže, plastů a pryže. Pracovala v oblasti daňového a účetního poradenství. 
 
Její životní a zejména mateřské zkušenosti ji přivedly na cestu pomoci druhým. Je zakladatelkou a hlavní koordinátorkou rodičovské organizace BabyKlokánci, o.s. ZRNKA, která se v roce 2009 zformovala jako přirozené vyústění internetové diskuse rodičů předčasně narozených dětí. Tato organizace, která podporuje předčasně narozené děti, nemocné novorozence a jejich rodiny, v rámci své činnosti poskytuje emoční a psychologickou podporu rodičům, spolupracuje s klinickou psycholožkou Michaelou Mrowetz, pořádá dobročinné akce sloužící k seznámení veřejnosti s problematikou a propojování světů oddělených nemocniční zdí. V době vydání knihy zakládá občanské sdružení "Asociace pro Novorozence".
 
Ivana rovněž působí jako laktační poradkyně, lektorka masáží dětí a kojenců, zajímá se o aromaterapii a čínskou medicínu.
 
Má tři děti. Její nejmladší dcera se narodila ve 24. týdnu těhotenství. Právě tato životní zkušenost byla rozhodující pro Ivanino další životní nasměrování. 
 
S manželem, synem a dvěma dcerami žijí ve vesnici Psáry, nedaleko Prahy.

Kontakt: babyklokanci@gmail.com.

Více na babyklokanci.blogspot.com, www.zrnka.cz i na Facebooku.
Více informací o bondingu

najdete na www.klinickapsycholozka.cz.

Aktuality o bondingu též na Facebooku.

Porodní plán. Dokumentární film o českém porodnictví autorek Gabriely Kontra a Kateřiny Kačerovské.

Informace o knížce na Facebooku
Hodnocení knihy
Další naše knížky
DharmaGaia mj. vydala:

Meredith F. Smallová: Naše děti, naše světy. Jak biologie a kultura ovlivňují naše rodičovství

Jean Liedloffová: Koncept kontinua. Hledání ztraceného štěstí pro nás a naše děti

Ingrid Bauerová: Bez plenky. Laskavá moudrost přirozené hygieny nemluvňat

Peggy Joy Jenkinsová: Jak rozvíjet dětskou spiritualitu. Jednoduchá praktická cvičení

Rebeca Wildová: Svoboda a hranice, láska a respekt. Co od nás děti potřebují

Carol Schaefer: Pro příštích sedm generací. Rada starých moudrých žen představuje svou vizi budoucnosti Země

Dillonová, Mary a Barclayová, Shinan: Rozkvétající žena. Příběh zasvěcení dívky v ženu

Regina Masaracchiová a Ute Taschnerová : Už to vím! 1. Maminčino bříško

Regina Masaracchiová a Ute Taschnerová : Už to vím! 2. Máme doma miminko

Ó Matko Lakšmí, dej mi dar!. Magické obřady bengálských žen

Joan Borysenko: Cesta ženy k Bohu

Jiddu Krishnamurti: Vnitřní revoluce. Zbývající knihy tohoto titulu jsou již dlouhým skladováním mírně poškozené, většinou odřením na obálkách, proto je prodáváme za výrazněji slevněnou cenu a nelze je reklamovat.

Caroline Myssová: Anatomie ducha. Sedm úrovní síly a léčení

Tomáš Štanzel : Strava a vědomí

Yongey Mingyur Rinpočhe: Radost ze života. Štěstí jako vědecká disciplína

Bonnie Greenwellová: Energie transformace. Průvodce procesem probouzení Kundaliní

Geomancie a integrální kultura. O novém vztahu k naší domovské planetě