Meredith F. Smallová
Naše děti, naše světy
Jak biologie a kultura ovlivňují naše rodičovství

1. vyd. 2012, ISBN 978-80-7436-028-2, brožovaná, 292 str.

doporučená cena: 348 Kč
naše cena
: 278
ušetříte: 70

SLEVA: 20 %
ROZEBRÁNO
Obsah stránky:
Anotace | O autorce | Ukázková miniknížka | O knize řekli/napsali

O knize řekli/napsali

„Publikace antropoložky a etnopediatričky Meredith F. Smallové Naše děti, naše světy s podtitulem Jak biologie a kultura utvářejí našeho rodičovství je vpravdě vynikající. Je přínosná nejen pro nastávající rodiče, ale pro nás všechny. Nastavuje nám zrcadlo, jací jsme, jací jsme jako rodiče byli a kde se naše kultura se svými vzorci chování pohybuje.“ - Mnislav Zelený Atapana (z předmluvy)

„Meredith F. Smallová je zjevně velmi hloubavá, citlivá a provokativní spisovatelka. Nabízí poutavé a reprezentativní příklady velké šíře mateřského chování, kterému se děti dokáží přizpůsobit. To potvrzuje mou vlastní tezi, že děti jsou pozoruhodně odolné, schopné a připravené na interakci se svým pečovatelem a utváření pod jeho vlivem. … Je to cenná kniha.“ - T. Berry Brazelton, MD

„Kniha Naše děti, naše světy je velkým krokem vpřed, k ukončení desetiletí amerických zpátečnických přístupů či dobře míněných rad týkajících se výchovy dětí. Tato kniha mi pomáhá v tom, abych mohl rodičům radit, jak to udělat, aby měli dobrý pocit z toho, že krmí děti podle potřeby, že je nosí, když pláčí, a spí s nimi společně v posteli. Mám u sebe několik výtisků, které půjčuji čerstvým i zkušeným rodičům. Nemohu si tuto knihu vynachválit!“ - Noel Rosales, MD, pediatr, Syracuse, NY 

„Moudré, lidské a plné zásadních informací.“ - Sarah Blaffer Hrdyová, profesorka antropologie na Kalifornské univerzitě v Davisu

„Kniha Naše děti, naše světy pomohla tolika matkám! Potvrzuje to, co již víme, a dává nám svolení mateřsky pečovat takovým způsobem, kterým opravdu chceme.“ - Michele Mason, zakladatelka Child-Friendly Initiative, Postpartum and Lactattion Educator

„Vynikající! Meredith F. Smallová přináší inteligentnímu čtenáři vzrušení z nových objevů získaných v šíři a hloubce evoluce. Nabízí tak spíše možnost volby než striktní pravidla v péči o děti v dnešní době." - Ronald G. Barr, MD, profesor pediatrie a psychiatrie, McGillova univerzita

„Meredith Smallová elegantním a poutavým stylem popisuje vztah matka - dítě jako mikrokosmos společnosti.“ - Frans B. M. De Waal, doktor filozofie

„Je to skutečné vysvobození. V domnění, že existuje jediný ,správný‘ způsob, jak pečovat o miminko, se rodiče opravdu dlouho trápili. Meredith Smallová nám předestírá způsoby péče o dítě v jiných kulturách s podmanivou duchaplností a ohromující erudicí.“  - James Shreeve, 

 „Nejzdravější rodičovský pud je starat se o své děti ve své náruči. Rodičovská náruč u dítěte podporuje zdravé imunologické, fyziologické a psychologické reakce.  Pro dítě v náručí rodičů je svět přátelským místem. Dítě adaptované v náručí rodičů je pro společnost nejzdravějším jedincem. Je možné vytvářet dětem a společnosti bezpečí podporou rodičovských kompetencí? Kniha přináší jasnou odpověď: Ano, je to možné. Dítě patří k matce, zdravé či nemocné, živé či mrtvé, dítě patří k rodičům.“ - Michaela Mrowetz, klinická psycholožka, psychoterapeutka, soudní znalkyně, spoluautorka knihy Bonding - porodní radost

Hodnocení knihy
Další naše knížky
DharmaGaia mj. vydala:

M. Mrowetz, I. Antalová a G. Chrastilová : Bonding - porodní radost. Podpora rodiny jako cesta k ozdravení porodnictví a společnosti?

Jean Liedloffová: Koncept kontinua. Hledání ztraceného štěstí pro nás a naše děti

Ingrid Bauerová: Bez plenky. Laskavá moudrost přirozené hygieny nemluvňat

Rebeca Wildová: Svoboda a hranice, láska a respekt. Co od nás děti potřebují

Peggy Joy Jenkinsová: Jak rozvíjet dětskou spiritualitu. Jednoduchá praktická cvičení

Bret Stephenson: Co dělá z chlapců muže. Duchovní přechodové rituály ve věku nevšímavosti

Dillonová, Mary a Barclayová, Shinan: Rozkvétající žena. Příběh zasvěcení dívky v ženu

Julie Tallard Johnsonová: Bouřlivá léta. Přechodové rituály a posvátná moudrost pro dospívající

Regina Masaracchiová a Ute Taschnerová : Už to vím! 2. Máme doma miminko

Regina Masaracchiová a Ute Taschnerová : Už to vím! 1. Maminčino bříško

Miranda Gray: Rudý měsíc. Jak chápat a používat tvůrčí, sexuální a spirituální dary menstruačního cyklu

Carol Schaefer: Pro příštích sedm generací. Rada starých moudrých žen představuje svou vizi budoucnosti Země

Tomáš Štanzel : Strava a vědomí

Ó Matko Lakšmí, dej mi dar!. Magické obřady bengálských žen

Bonnie Greenwellová: Energie transformace. Průvodce procesem probouzení Kundaliní

Jyoti: Anděl zavolal mé jméno. Příběh transformativní energie, která přebývá v těle

Yongey Mingyur Rinpočhe: Radost ze života. Štěstí jako vědecká disciplína

Jeremy W. Hayward a Francisco J. Varela: Mosty k porozumění. Rozhovory předních vědců s dalajlamou o zkoumání lidské mysli

Tarthang Tulku: Život v harmonii. Hovory o bdělosti, sebeléčbě a meditaci

Připravujeme:

Joan Borysenko: Cesta ženy k Bohu