Carole Hart (režie)
Pro příštích 7 generací
dokumentární film na DVD, 84 minut, 390 Kč

1. vyd. 2010,

doporučená cena: 390 Kč

SLEVA: 20 %
ROZEBRÁNO
Obsah stránky:
Anotace | Trailer k filmu

Anotace

Film „Pro příštích sedm generací“ dokumentuje významnou cestu třinácti babiček z tradičních kultur, které cestují kolem světa, aby podněcovaly světový mír a sdílely své původní způsoby léčení. Tyto moudré stařenky, šamanky a léčitelky ze všech koutů světa se poprvé sešly v roce 2004 na historickém sjezdu v severní části státu New York. Zasaženy svými obavami o naší planetu, rozhodly se založit společenství: Mezinárodní radu třinácti domorodých babiček. Tváří tvář světu v krizi sdílí své vize léčení a volají po změně, teď, než bude příliš pozdě. Svým učením osvětlují cestu k míru na uzdravené planetě.

V říjnu 2004 se sešlo v Tibet House’s Menla Mountain Retreat na severu státu New York třináct domorodých babiček z různých koutů světa – Amazonie, Asie, Afriky, Mexika, Severního polárního kruhu a Spojených států. Neznaly se, ale každá z nich slyšela proroctví, které jí přivolalo. Proroctví jim řekla, že se v tomto kritickém historickém čase musí sejít, promluvit ke světu jednotným hlasem a předat své posvátné moudrosti. Babičky se shodly, že bez nalezení nového způsobu vnímání a bytí, které odráží starodávné a časem prověřené tradice a zvyky původních obyvatel, založené na vztahu k zemi, nebudeme schopni prolomit naše ničivé zvyky a provést změny, nutné pro naše přežití.

Na základě této společné vize, rozhodlo se těchto třináct babiček založit společenství, které by předávalo jejich domorodé způsoby léčení a přinášení míru světu. Jako Mezinárodní rada třinácti domorodých babiček se scházejí dvakrát ročně vždy v zemi jedné z nich. Ve filmu „Pro příštích sedm generací“ doprovázíme Babičky na jejich raných cestách do Pojoaque Puebla v Novém Mexiku, do Brazilské Amazonie a do vysokohorské vesnice Huautla de Jimenez v Mexiku. V říjnu 2006 odjely do Dharamsaly v Indii, exilového domova Tibeťanky Tsering Dolmy Gyaltong, k soukromému setkání s Jeho Svatostí Dalajlámou. Během této návštěvy též komunikovaly prostřednictvím satelitního vysílání s mluvčími a návštěvníky každoroční konference Bioneerů v Kalifornii. Tento satelitní most spojil silné modlitby babiček s vizionářským aktivismem Bioneerů.

Producentka a režisérka filmu „Pro příštích sedm generací“ Carole Hart, držitelka cen Peabody a Emmy, ukazuje světovou pouť třinácti originálních a neodolatelných žen. Během vzájemných návštěv vidíme Babičky na kánoích v Amazonii i v turistickém autobuse na úzkých horských cestách. Když pak Babičky dorazí na místo, berou nás s sebou do svých vesnic, puebel a rezervací, takže můžeme být svědky živých tradic a obřadů, které oživují posvátnou moudrost babiček.

Tím, že se tyto Babičky sešly, získaly jejich modlitby a poselství sílu, která otevírá více a více srdcí. Babičky jsou žijícími příklady života v míru, jednotě a harmonii a zároveň důležitými nositelkami takového poselství. Jejich spiritualita je nakažlivá a hluboká láska a porozumění Matce Zemi inspirativní.

Anglicky s českými titulky. Délka 84 min. Cena 390 Kč.

Další informace na videu: