Chen Kaiguo a Zheng Shunchao
Otevření Dračí brány
Jak se člověk stane moderním taoistickým čarodějem

1. vyd. 2016, ISBN 978-80-7436-063-3, Brož., 342 str.

doporučená cena: 378 Kč
naše cena
: 302
ušetříte: 76
SLEVA: 20 %
Obsah stránky:
Anotace | Obsah | Úvodní slovo Thomase Clearyho | Ukázková miniknížka v pdf

Anotace

Autorizovaná románová biografie současného čínského taoistického mistra.

Wang Li-pching  (*1949, Wang Liping) je Předavatelem 18. generace školy Dračí brána, taoismu Úplné reality, jež vytváří novou srozumitelnou formu taoismu, zahrnující i prvky buddhismu a konfucianismu. Jeho dva dlouhodobí žáci Chen Kaiguo a Zheng Shunchao zpracovali Wang Li-pchingův příběh v podobě autorizované románové biografie, čtivého a poutavého příběhu ze současné Číny, v němž se skrývá skutečný průběh předávání nauky esoterního taoismu.

Představte si, že by za vámi ve třinácti letech přišli tři staří taoističtí mistři a uvedli vás do tajemství a praktik tradice esoterního poznání, která byla shromažďována a kultivována přes jedenáct staletí. Zní vám to jako pohádka? Přesně to se však v roce 1962 přihodilo Wang Li-pchingovi.

Kniha vypráví podivuhodný příběh patnáctileté cesty tří mistrů a jejich učně. Zároveň dává nahlédnout do po staletí střeženého systému a praxe výuky Předavatelů taoistické školy Dračí brána, do tajů čínské zdravovědy, ale i pod roušku reality v období kulturní revoluce v Číně.

Z čínštiny do angličtiny přeložil Thomas Cleary, z angličtiny do češtiny Monika Kittová.

„Úžasný, čtivý a poutavý příběh. Clearyho mistrovský překlad zprostředkovává mimořádné literární setkání s jednou z nejzajímavějších větví taoismu.“ –– PUBLISHER WEEKLY

„… [Je to kniha] plná magických postav, tajemných událostí a udivujících dobrodružství,  prošpikovaná přiměřeným množstvím taoistického alchymického učení.“ –– THE EMPTY VESSEL