Neil Douglas-Klotz
Meditace o Genesi
O společných kořenech židovské, křesťanské a islámské spirituality stvoření

1.. vyd. 2013, ISBN 978-80-7436-040-4, Váz., 230 str.

doporučená cena: 278 Kč
naše cena
: 222
ušetříte: 56
SLEVA: 20 %
Obsah stránky:
Anotace | O autorovi | O knize řekli/napsali | Obsah knihy | Ukázková miniknížka

O autorovi

NEIL DOUGLAS-KLOTZ je nezávislý badatel v oblasti náboženství a psychologie. Vyrostl v multikulturní rodině, prarodiče z obou stran pocházeli z Evropy a v jejich žilách kolovala německá, židovská, polská a ruská krev — od malička slýchával němčinu, jidiš i polštinu. Byl vychován v křesťanském prostředí, rodiče mu vyprávěli příběhy o Ježíšovi a jeho zázracích, vychovávali ho v úctě k tělu a zázraku přírody samé.

Začal se zajímat o jazyky, spiritualitu, tělo a ekologickou spravedlnost. Zabýval se mystickými a rozšířenými stavy vědomí a společnými kořeny judaismu, křesťanství a islámu. Tato témata dále rozvíjel na akademické úrovni při Kalifornské universitě v Berkeley, avšak to, co hledal, nalezl především u rodilých duchovních učitelů z Blízkého východu, Indie a Pákistánu. Na začátku roku 1976 měl tu čest studovat v první skupině žáků amerického židovsko-súfijského mystika Samuela L. Lewise, který ho inicioval do tělesných meditací a modliteb, kterým se říká Tance univerzálního míru. Součástí tohoto intenzivního období studia byla v roce 1979 i tříměsíční pouť do Turecka, Pákistánu a Indie, v rámci níž navštívil posvátná místa a duchovní učitele z těchto oblastí.

V roce 1982 založil Mezinárodní organizaci zabývající se Tanci univerzálního míru. V letech 1986 a 1996 působil jako pedagog na Institutu pro kulturu a spiritualitu stvoření. Od března 1999 žije v Edinburghu ve Skotsku, kde založil Institut pro vyšší vzdělávání. V roce 2004 spolu s Neilem Walkerem stál u zrodu mezinárodního festivalu, jehož tématem je mír a spiritualita na Blízkém východě a který každoročně v březnu přitahuje tisíce návštěvníků. Aktivně vede vzdělávací výměnné programy a občanské diplomatické mise spojené s Tanci univerzálního míru,

Další informace o autorovi a jeho práci najdete na webové adrese The Abwoon Resource Center.

Informace o aktivitách autora nebo jeho žáků v ČR poskytuje Ludmila Chrášťanská, tel. 603 207 273, e-mail: info@centrum-nesmen.cz, web: www.centrum-nesmen.cz.