Stephen LaBerge
Lucidní snění

1. vyd.. vyd. 2007, ISBN 80-86685-63-2, Váz., 286 str.

doporučená cena: 298 Kč
naše cena
: 238
ušetříte: 60

SLEVA: 20 %
ROZEBRÁNO
Obsah stránky:
Anotace | o autorovi | obsah | předmluva | kapitola 1.: Bdít ve snu | Ukázková miniknížka v pdf | Ukázková miniknížka v Calameo

předmluva

Stephenovi LaBergeovi se podařilo cosi neobvyklého: ukázal, že něco, co bylo dřív v oblasti lidského vědomí považováno za nemožné, ve skutečnosti možné je. Vědecky prokázal, že lidé mohou být při plném vědomí, zatímco spí a zdají se jim sny. Fascinující příběh o tom, jak se mu to podařilo, najdete v první části této knihy.

LaBergeův důkaz je důležitý proto, že opět ukazuje, že možnosti lidského vědomí jsou mnohem větší, než jsme si mysleli. Mnoho vědců věřilo, že sny jsou ze své podstaty iracionální a nevědomé . Z tohoto pohledu bylo lucidní snění čímsi nepřípustným.

Chybné koncepce často fungují jako překážky porozumění, nedovolují nám totiž vidět alternativy. Kdysi bylo například považováno za nemožné uběhnout míli za méně než čtyři minuty. Tato utkvělá představa postavila před běžce doslova nepřekonatelnou překážku, která přetrvávala až do okamžiku, kdy se to jednomu člověku podařilo. Záhy poté, co tato konceptuální bariéra padla, mnoho dalších běžců zjistilo, že i oni dokážou uběhnout míli pod čtyři minuty. Zdá se, že si troufáme jen na to, co považujeme za možné.

Stejný princip platí i pro lidské vědomí, a LaBergeův demonstrativní důkaz, že vědomé a svobodné jednání ve snu je skutečně možné, může tím pádem ostatní inspirovat, aby se pokusili o totéž.

Čtenářům, kteří se chtějí naučit lucidně snít, nabízí LaBergeova kniha nejen inspiraci, ale i rady a techniky, jak se stát lucidním snícím a jak tento stav prakticky využít pro osobní růst, zvýšení sebevědomí, podporu duševního a možná i tělesného zdraví a k usnadnění řešení tvůrčích problémů.

Dr. LaBerge napsal provokativní a neobyčejně čtivou knihu. Zvlášť čtenáři poslední části Lucidního snění budou bohatě odměněni myšlenkami a vhledy, které jim nedovolí, slovy Williama Jamese, předčasně uzavřít účty s realitou . Autorovi této knihy se podařilo ukázat, že lucidní snění tak jako kterákoli jiná činnost může, pokud k němu přistoupíme s otevřenou a citlivou myslí, vést k ucelenějšímu chápání lidského vědomí.

Robert E. Ornstein, Ph.D.