Dilgo Khjence Rinpočhe: Poklad v srdci probuzených<br> <span class='sub-title'>Praxe náhledu, meditace a jednání</span>

Dilgo Khjence Rinpočhe
Poklad v srdci probuzených
Praxe náhledu, meditace a jednání

2.. vyd. 2019, ISBN 978-80-7436-097-8, Brož., 266 str.

doporučená cena: 338 Kč
naše cena
: 203
ušetříte: 135

SLEVA: 40 %

PŘIPRAVUJEME
Obsah stránky:
Anotace | obsah | Předmluva anglických překladatelů | Úvod: Správná motivace pro obdržení a studium učení | Část první: Nedostatky naší úpadkové doby

anotace

     Autor (1910-1991) byl jedním z nejvyšších mistrů meditace a dzogčhenu ve starobylé tibetské tantrické tradici Ňingma a zároveň jedním z posledních představitelů generace velkých lamů, kteří své vzdělání a duchovní vyškolení získali ještě v Tibetu. Po čínské okupaci odešel do Nepálu, později působil i v USA a Evropě.

     V této své poslední knize komentuje rozsáhlou didaktickou báseň věhlasného tibetského mistra meditace Paltrul Rinpočheho (1808-1887), významného učitele dzogčhenu a nesektářského hnutí rime. Báseň popisuje kompletní buddhistickou cestu, počínaje základní motivací a přípravnou praxí, přes stadia rozvoje, dovršení a nekonceptuální meditaci mahámudry a dzogčhenu až po vrcholnou přímou zkušenost absolutní skutečnosti mimo dosah konceptuální mysli.

     Vydáno spolu s originálním tibetským textem básně. Předmluva J. S. 14. dalajlamy. Edice Mangalam.

     Tato nauka obsahuje všechna základní poučení a díky jejímu hlubokému smyslu a překrásnému jazyku působí skutečně jako elixír života. (J. S. 14. dalajlama)