Sandra Epstein: Ararêtama, cesta empatie<br> <span class='sub-title'>Brazilské esence z atlantského deštného pralesa</span>
Sandra Epstein: Ararêtama, cesta empatie<br> <span class='sub-title'>Brazilské esence z atlantského deštného pralesa</span>

Sandra Epstein
Ararêtama, cesta empatie
Brazilské esence z atlantského deštného pralesa

1.. vyd. 2006, ISBN 80-86685-36-X, Váz., barevná příloha, 187 str.

doporučená cena: 229 Kč
naše cena
: 183
ušetříte: 46

SLEVA: 20 %
ROZEBRÁNO
Obsah stránky:
Anotace | V rytmu sjednoceného života | Úvodní slovo autorky | Kapitola čtvrtá: Jumping Child

Úvodní slovo autorky

     Nejsem spisovatelka, nicméně ráda bych se s vámi podělila o své dlouholeté zkušenosti ze svých setkání s původní Přírodou. Chci vyjádřit bezprostřednost těchto vztahů, nechat volně plynout to, co přichází z mého srdce. Zvu vás tedy na společnou cestu na jedno speciální místo, kde mi stromy, bromélie, ptáci, hadi, houby, motýli i mravenci vyprávěli své příběhy, které se vám pokusím přetlumočit.

     Ráj, o němž mluvím, je brazilský atlantský deštný prales. Tento prales, jenž patří celé Zemi, je dýchající a cítící živou bytostí stejně jako my. Budete-li mu věnovat pozornost, uvědomíte si, že s námi komunikuje stejně reálně jako naši rodiče, přátelé nebo děti. Je nanejvýš důležitý a hodný úcty, nejen proto, že naše životy jsou na něm závislé.

     Dnes stojíme na rozhraní a snažíme se zachránit, co je ještě možné, z této jedné z největších biodiverzit na planetě. I když žijete v jiné zemi, daleko vzdáleni od Brazílie, i vy jste s ním spojeni, i vy jste jeho součástí. Ve stejném okamžiku, kdy prales umírá, umírá i něco uvnitř každého z vás. Z mocné a nádherné Přírody tohoto pralesa žije a čerpá svou výživu a tvořivost naše duše, naše imaginace i naše spiritualita. Není to jen pouhá zásobárna surovin. Je to obrovský netušený poklad lidstva.

     Prales mě naučil úctě, soucitu a lásce a při všech našich setkáních mi odhaloval svá přání, své sny i záměry. Jste-li připraveni mu naslouchat, naučí i vás mystickému umění sdílet život v pospolitosti s respektem k odlišnostem. Přivede vás k setkání s vaším vnitřním klenotem, v němž objevíte svoje prvotní nenahraditelné vlastnosti. Obdaruje vás svobodou jedinečnosti, původnosti a tvořivosti a dovede vás k postojům, které budou v souladu s vaší univerzální velikostí. Ve znovuobnovení pouta s Přírodou je podle mě šance pro nový cyklus života na této planetě.