Joan Borysenko
Cesta ženy k Bohu

2. vyd. 2019, ISBN 978-80-7436-102-9, brož., 291 str.

doporučená cena: 338 Kč
naše cena
: 270
ušetříte: 68
SLEVA: 20 %
Obsah stránky:
Anotace | o autorce | Ukázková miniknížka v pdf | Ukázková miniknížka v Calameo | Síla medvědice: Přemýšlení o vlastní cestě | Síla medvědice | úvod | 3. kapitola: Intuice a rozum: Jákobův žebřík a Sářin kruh | Vlastní mozek pro vlastní cestu | Ženská moudrost: intuice propojená v síť | Ženská vztahovost: empatie je naší přirozeností

Síla medvědice: Přemýšlení o vlastní cestě

      Procházely jsme se s Caroline a Beth po šťavnatých, bujných loukách za Carolininým domem, roubeným stavením vysoko v horách našeho městečka Gold Hill. V dáli jsme viděly majestátně se tyčící hřebeny modravých hor se sněhovými čepicemi. U našich nohou, stranou od kamenité stezky, po které chodí lidé i zvěř, bublal horský potůček. Země pod našimi chodidly byla suchá a písčitá jako ve vyprahlé vysoko položené poušti. Kolem bujel koberec planě rostoucích květů orlíčku, vrbiny, heřmánku využívajících krátkého, ale intenzivního léta. Neboť v těchto horách jsou jen dvě roční období, jak vám potvrdí místní lidé: červenec a zima.

      Byl krásný letní den, krátce po poledni, a azurově modrá obloha, tak typická pro Skalisté hory, brala dech. Blízkost té nekonečné modři na nás zapůsobila tolik, že se nám chtělo nad onou nečekanou krásou vůkol plakat. Teplé slunce prohřívalo trsy šalvěje a uvolňovalo do vzduchu čistou vůni země. Každá z nás si za ucho dala kytičku šalvěje, předtím jsme do ní ponořily obličej a čichaly její vůni z dlaní. Konejšil nás lehoučký vánek. Jako by se zastavil pozemský čas a nastala věčnost. Naše vyprávění bylo hluboké a moudré, rozvážné a klidné. Uvelebené v náručí matky země, povídaly jsme si o změnách ve svém životě a touhách svého srdce. Otevíraly se nám tak stezky vedoucí k našemu nejhlubšímu já: k lásce, k práci, k Bohu.

Hodnocení knihy
Další naše knížky
DharmaGaia mj. vydala:

Barbora Zemanová: Ženské rituály. Rituály pro ženy jako cesta osobní transformace

Miranda Gray: Probuzení ženské energie. Cesta celosvětového požehnání lůna. Zpět k autentickému ženství

Miranda Gray: Rudý měsíc. Jak chápat a používat tvůrčí, sexuální a spirituální dary menstruačního cyklu

Caroline Myssová: Anatomie ducha. Sedm úrovní síly a léčení

Caroline Myssová: Posvátné smlouvy. Jak probudit svůj božský potenciál

Valerie Brooksová: Tantrické zasvěcení. Iniciace ženy na cestě extáze

Bija Bennettová: Emoční jóga. Jak tělo může uzdravit mysl

Carol Schaefer: Pro příštích sedm generací. Rada starých moudrých žen představuje svou vizi budoucnosti Země

Peggy Joy Jenkinsová: Jak rozvíjet dětskou spiritualitu. Jednoduchá praktická cvičení

Meredith F. Smallová: Naše děti, naše světy. Jak biologie a kultura ovlivňují naše rodičovství

Dillonová, Mary a Barclayová, Shinan: Rozkvétající žena. Příběh zasvěcení dívky v ženu

Julia Dibbernová: Miminka v bezpečí. Průvodce pro odvážné rodiče

Helle Heckmannová: Pomalé rodičovství. Vědomá péče o děti - inspirativní přístup školky Nokken

Kristi Meisenbach Boylanová: Sedm posvátných fází menarché. Spirituální cesta dospívající dívky

Jean Liedloffová: Koncept kontinua. Hledání ztraceného štěstí pro nás a naše děti

Rebeca Wildová: Učit se žít s dětmi. Bytím k výchově

M. Mrowetz, I. Antalová a G. Chrastilová : Bonding - porodní radost. Podpora rodiny jako cesta k ozdravení porodnictví a společnosti?

Rebeca Wildová: Svoboda a hranice, láska a respekt. Co od nás děti potřebují

Jack Zimmerman, Virginia Coyleová: Cesta poradního kruhu. Umění otevřené komunikace

Lama Thubten Yeshe: Úvod do tantry. Transformace touhy

Katy Bowmanová: Celým tělem naboso. Zdárný přechod na minimalistickou obuv

Yongey Mingyur Rinpočhe: Radost ze života. Štěstí jako vědecká disciplína

Připravujeme:

Jessica Graham: Dobrý sex. Jak si to užít a být při tom vědomě