Timothy Leary: Chaos a kyberkultura

Timothy Leary
Chaos a kyberkultura

1. vyd. 1997, ISBN 80-85905-30-2, Brož., foto, il., 372 str.

doporučená cena: 248 Kč
naše cena
: 198
ušetříte: 50

SLEVA: 20 %
ROZEBRÁNO
Obsah stránky:
Anotace | o knize | Obsah | Poznámka vydavatele | Předmluva autora | Ukázka z 1. kapitoly

Poznámka vydavatele

Ve své původní formě se většina textů této knihy objevila v nezvykle bohaté škále publikací od obskurních undergroundových fanzinů po universitní časopisy, od periodik typu New Age po nedělní přílohy klasických deníků a od módních, computerových a hudebních magazínů až po erotické měsíčníky.

Myšlenky a témata jednotlivých kapitol také zazněly v přednáškách na stovkách universit, při dílnách Whole Life Expo, při rockovém turné Lollapalooza, z pódií kabaretů na Sunset Strip i na velkých rave parties -- často za doprovodu počítačem generovaných multimediálních show některého z umělců, kteří ilustrovali tuto knihu.

Velká část textů byla ztvárněna pomocí desktop publishing a prodávána prostřednictvím pošty ve formě samizdatových (disidentských, undergroundových) publikací v "kybernetickém lahůdkářství" jménem KnoWare -- díky němuž se některé klíčové termíny a slogany v této knize poněkud obnosily ve formě odznaků a nálepek na nárazník auta.

Jako téměř vše, co Timothy Leary proslovil a publikoval od 60. let, nesou se tyto texty -- publikované převážně v chmurných, represívních letech vlády Reagana a Bushe -- v tónu zábavné disidentské a optimistické kritiky, živené humorem a sršící novátorskými pohledy.

Vítejte na "kyberdelickém" be-in!

Mike Horowitz