Olga Lomová
Ach běda, přeběda!
Oplakávání mrtvých ve středověké Číně

1. vyd. 2004, ISBN 80-86685-41-1, Brož., 279 str.

doporučená cena: 258 Kč
naše cena
: 129
ušetříte: 129
SLEVA: 50 %
Obsah stránky:
Anotace | o autorech | Úvod | Cchao Č´: Nekrolog za Wang Čung-süana | Liou Ling-sien: Text obětovaný pro mého muže Sü Ťing-jiea | Tchao Jüan-ming: Oběť sobě samém

o autorech

      Olga Lomová přednáší dějiny čínské literatury a klasickou čínštinu na Filosofické fakultě University Karlovy. V nakladatelství DharmaGaia již vydala studii Poselství krajiny (1999) o díle básníka Wang Weje. Pro DharmaGaiu rovněž přeložila a edičně připravila studii tchajwanské profesorky Lin Wen-yüeh Devět zastavení s čínskou básní (1999) a edičně připravila soubor Pchu Sung-lingových (17. stol.) povídek Zkazky o šesteru cest osudu. Kromě toho překládala detektivní příběhy ze staré Číny (Příběhy soudce Paoa aneb Záhada císařského paláce, Vyšehrad 1989, Další příběhy soudce Paoa, Hrnčířství M. a E. Jůzovi, 1996), editovala sborníky odborných studií pro nakladatelství Karolinum (AUC - Orientalia Pragensia XIV, 2001; Recarving the Dragon: Understanding Chinese Poetics, 2003) a publikuje články v odborných i populárních časopisech (Archiv Orientální, Studia Orientalia Slovaca, Nový Orient, Literární noviny aj.). Příležitostně také komentuje dění v současné Číně a na Tchaj-wanu pro BBC a Respekt. Další informace o autorce najdete na webu Ústavu Dálného východu FF UK.

      Yeh Kuo-liang je profesorem Taiwanské národní university, kde mj. přednáší o rituálech ve starověké Číně. V letech 2002 a 2003 působil dvakrát jako hostující profesor v Ústavu Dálného východu FF UK.