Lawrence Kushner
Na tomto místě byl Bůh a Já, já jsem to nevěděl
Nalézání Já, spirituality a nejvyššího smyslu v židovské tradici

1. vyd. 2005, ISBN 80-86685-14-4, Váz., 174 str.

doporučená cena: 198 Kč
naše cena
: 119
ušetříte: 79
SLEVA: 40 %
Obsah stránky:
Anotace | o knize | o autorovi | Obsah | ukázka

o autorovi

      Lawrence Kushner, spisovatel, přednášející, duchovní vůdce, je považován za jednoho z nejtvořivějších amerických autorů v oblasti náboženství. Více než dvacet let nás s moudrostí a humorem směruje k duchovní obrodě.

      V jeho knihách i přednáškách našli inspiraci a novou sílu k duchovnímu hledání a vývoji lidé všech vyznání, pocházející z nejrůznějšího prostředí. Říkalo se, že někteří duchovní vůdci spojují náboženství a psychologii, aby nám pomohli lépe kráčet po této zemi, avšak Lawrence Kushner čerpá z moudrosti mystiků, aby nám pomohl lépe tančit po stropě.

      Mezi Kushnerovy pochvalně přijaté knihy patří The Book of Miracles: A Young Person´s Guide to Jewish Spiritual Awareness, The Book of Words: Talking Spiritual Life, Living Spiritual Talk a Byl tady Bůh, a Já, já jsem to nevěděl (česky: DharmaGaia 2003; God Was in This Place and I, i Did Not Know). K jeho předchozím pracem patří Kniha písmen: Mystická hebrejská abeceda (česky: Půdorys, plánováno na podzim 2003; The Book of Letters: A Mystical Hebrew Alphabet), Honey from the Rock: An Easy Introduction to Jewish Mysticism a The River of Light, všechny původně vydané nakladatelstvím Harper & Row a znovu vydané nakladatelstvím Jewish Lights.

      Lawrence Kushner je manželem Karen Kushner a otcem tří dětí: Noaha, Zacharyho a Leva. Je rabínem sboru Beth El v Sudbury v americkém státě Massachusetts a fascinuje ho grafický design a počítače (s jejichž pomocí graficky upravil všechny své poslední knihy). Líbí se mu Mozart a rád se potuluje po přístavištích s plachetnicemi.

Hodnocení knihy
kniha zatím nebyla hodnocena

ohodnoťte knihu  

Další naše knížky