Vlastimil Marek: Něco v síti

Vlastimil Marek
Něco v síti

1. vyd. 1999, ISBN 80-85905-53-1, brožovaná, 174 str.

doporučená cena: 168 Kč
naše cena
: 134
ušetříte: 34

SLEVA: 20 %
ROZEBRÁNO
Obsah stránky:
Anotace | o autorovi | ukázka

o autorovi

      Vlastimil Marek (1946), hudebník, publicista, propagátor nového věku. V 70.-80. letech hraje meditační akustickou hudbu a publikuje články ve vlastnoručně vydávaných samizdatových Markonovinách a různých sbornících. Souběžně s hudbou a vydáváním samizdatů studuje sám sebe: začal s jógou, brzy ale objevil příslib a později i možnosti praktické denní duchovnosti v zenovém buddhismu (popsané v knize Český zen, 1994).

      Dnes připravuje čtvrtletník pro nový věk Baraka, přednáší, vede různé kursy včetně seminářů holistické muzikoterapie (viz knihy Hudba je lék budoucnosti, 1996, a Tajné dějiny hudby, 2000), uvádí hudbu New Age ve vlastním rozhlasovém pořadu. Surfuje na vlnách internetu a koupe se v moři informací. Rezonuje. Jak v hudbě, tak v internetové žurnalistice (www.spirala.cz) miluje improvizaci a možnost (ale i nutnost) okamžité reakce a zpětné vazby.

      Od roku 1997 přednáší o filosofických a duchovních aspektech hnutí Nového věku v Laboratoři multimédií na fakultě výtvarných umění Moravského učení technického v Brně.

Hodnocení knihy
kniha zatím nebyla hodnocena

ohodnoťte knihu