Gato: Učení Nagualů

Gato
Učení Nagualů

1. vyd. 1999, ISBN 80-85905-64-7, brožovaná, 164 str.

doporučená cena: 98 Kč
naše cena
: 78
ušetříte: 20

SLEVA: 20 %
ROZEBRÁNO
Obsah stránky:
Anotace | o autorovi | o knize | ukázky | úvod | 1. kap.

o knize

      Kniha vznikla po půlročním pobytu v Latinské Americe a je svým způsobem reakcí na smrt posledního Naguala Carlose Castanedy.

      V Učení Nagualů nahlížím na učení Dona Juana z dvojího zorného úhlu. Jednak je to vhled do nitra učení od člověka, který tyto nauky dlouhá léta praktikuje, jednak se snažím o vnější pohled na tuto nauku v širším kontextu univerzální lidské duchovní cesty - srovnání podmínek, technik, cílů a premis východních nauk s učením Nagualů.

      Zvláště si všímám aspektů a souvislostí, které běžnému čtenáři Carlose Castanedy zůstávají zahaleny.

      ...

      Poměrně záhy jsem se stal buddhistou pravidelně praktikujícím zazen. Pár let na to jsem za dramatických okolností vstoupil do světa čarodějů a vzápětí se seznámil s knihami Carlose Castanedy. Toto učení mě tak okouzlilo, že jsem následujících deset let praktikoval jak zen, tak čarodějné techniky.

      Měl jsem to štěstí, že jsem se těchto deset let, den ze dnem, hodinu po hodině, nemusel zaobírat ničím jiným. Ověřil jsem si na sobě téměř vše, co Castaneda popisuje.

      Jednoho dne jsem se však začal cítit omezován čarodějným chápáním světa a rozhodl jsem se odjet do Mexika, zde se poklonit moudrosti Nagualů a nadále se věnovat pouze zenu.

      Na jaře roku 1998 -- zhruba týden před Castanedovou smrtí -- jsem pobýval v posvátné mexické poušti, v místě, které je od pradávna považováno za domov boha Peyote. Měl jsem ohromující zážitek, při kterém jsem dokonale pochopil, kdo to je Nagual -- rozluštění této hádanky mi unikalo celých deset let.

      Poté, co jsem se vrátil, zmizel rozpor mezi praxí zenu a čarodějných technik.

      Castaneda svým zveřejněním učení Nagualů otevřel další bránu k věčnosti. Tato kniha snad pomůže integrovat toto učení s hlubokou moudrostí Východu.