Anton Grosz: Dopisy umírajícímu příteli<br> <span class='sub-title'>Jak pomoci vašim blízkým s vědomým odchodem z tohoto světa</span>

Anton Grosz
Dopisy umírajícímu příteli
Jak pomoci vašim blízkým s vědomým odchodem z tohoto světa

1. vyd. 2001, ISBN 80-85905-90-6, vázaná, 180 str.

doporučená cena: 228 Kč
naše cena
: 182
ušetříte: 46

SLEVA: 20 %
ROZEBRÁNO
Obsah stránky:
Anotace | o autorovi a knize | Předmluva Jeho Svatosti 14.dalajlamy | Kapitola 2. Nemusíš mít strach | Kapitola 3. Meditační techniky

o autorovi a knize

      Psychoterapeut Anton Grosz, Ph.D., pořádá semináře a působí jako motivační poradce. Pracuje v hospicích v San Francisku.


      "Bez ohledu na to, zda máme život z větší části před sebou nebo za sebou, nepochybně nás obohatí moudrost starých Tibeťanů, zpřístupněná a přizpůsobená k použití v moderním západním světě. Jde o nesmírně cenný příspěvek na toto téma."
Joseph Chilton Pearce, autor knih Magical Child a The Crack in the Cosmic Egg

      V knize Dopisy umírajícímu příteli autor vysvětluje na Západě ne příliš známé dílo - Tibetskou knihu mrtvých. Formou nádherně prostých dopisů Anton Grosz zpřístupňuje tento text každému čtenáři. Máme před sebou skutečnou moudrost.

      Zdá se, že jsme na řadu událostí, které nás v životě potkávají, zcela nepřipraveni. Při narození jsme vrženi do světa bezmocní a bezstarostní; dospívání nás překvapí zcela nepřipravené vypořádat se s novými silami působícími v nás i kolem nás; vstupujeme do dospělosti - do zaměstnání, manželství a rodičovství - nevědomí a zmatení. Po životě plném náhodných událostí zaměřeném na osobní prospěch nakonec přistupujeme k smrti nepřipravení - a tím víc se jí bráníme.

      Při čtení tohoto srozumitelného a dobře připraveného průvodce nejenže projdeme skutečnými změnami v chápání procesu smrti - zjistíme dokonce, že tyto poznatky představují vynikající, přímý a přesvědčivý nástroj, který můžeme v tomto životě použít. Bez ohledu na to, zda máme život z větší části před sebou nebo za sebou, budeme bohatší o poznatky starých Tibeťanů, které byly ve srozumitelné podobě zpřístupněny západnímu světu.

      Tato učení jsou předkládána v židovsko-křesťanském kontextu a nesmírně jej obohacují. Díky tomu je studie přechodného období po smrti přístupnější, než by se mohlo na první pohled zdát. To pochopitelně vypovídá o schopnostech, vzdělanosti a porozumění pana Grosze.

      Tato kniha byla napsána, aby obohatila naše vlastní porozumění, a tím i náš život. Nejlepší příprava na smrt je pochopitelně smysluplný a aktivní život. Život a smrt se navzájem dokonale doplňují - poznáme-li dobře život, poznáme také smrt a můžeme se na ni připravit. Kéž bychom do obou stavů vstupovali lépe připraveni, pozornější a odpovědnější - a kéž bychom s chutí zkoumali oblasti, které musíme poznat všichni.

Hodnocení knihy
kniha zatím nebyla hodnocena

ohodnoťte knihu