Aktuality

26.9. Johannes Heimrath v Praze

Přednáška německého holistického myslitele, hudebního skladatele, publicisty a generálního sekretáře Budapešťského klubu.

O novém projektu Univerzity globální proměny Giordana Bruna (Giordano Bruno GlobalShift University) a dalších aktuálních aktivitách Budapešťského klubu

Jádrem tohoto vzdělávacího institutu je inovativní internetová univerzita, která hledá odpovědi na otázky: V jakém světě dnes žijeme? Jakou budoucnost můžeme očekávat? A co můžeme udělat pro to, abychom vytvořili lepší svět? Univerzita globální proměny Giordana Bruna zahájí svou činnost letos v září.

Budapešťský klub, který založil a vede přední holistický filosof, zakladatel teorie systémů a tvůrce integrální teorie spojitosti Ervin Laszlo, se zaměřuje na evoluci globálního vědomí. Budapešťský klub je vnímán jako stavitel mostů mezi vědou a spiritualitou, vědou a uměním, mezi etikou a ekonomii i mezi různými světovými tradicemi a kulturami. Soustřeďuje se na rozvíjení nových způsobů myšlení a etiky, jež by umožnily řešit sociální, politické, ekonomické a ekologické problémy dnešního složitého, vzájemně propojeného světa. Vychází z předpokladu, že žijeme na společné planetě a že vše, co se na ní odehrává způsobuje jeden každý z nás a proto je také každý z nás architektem budoucnosti lidstva, jelikož to, co dělá, působí a tudíž se nějak dotýká kohokoliv druhého. Přednášku organizuje občanské sdružení PILGRIM.
 
Johannes je rovněž spoluautorem knihy Geomancie a integrální kultura. O novém vztahu k naší domovské planetě (DharmaGaia 2008). Na tomto odkazu najdete další informace o Johannesovi a jeho aktivitách.
 
Další informace
o přednášce: Jiří Zemánek, sarvanga@centrum.cz, 777 117 466.
o Univerzitě globální proměny Giordana Bruna: http://www.giordanobrunouniversity.com/index.html 
a o Hnutí proměny světa: http://www.worldshiftmovement.org

KDE: DIVUS PRAGER KABARETT, Jižní křídlo, ORCO, Bubenská 1, Praha 7.
KDY: 26.9., v 18 h.