Aktuality

Vánoční bulletin 2011

Vážení přátelé,

dovolujeme si Vás touto cestou pozdravit v období blížících se Vánoc a konce roku. Tradičně se v tomto čase hodnotí, co se podařilo a co se nepodařilo v uplynulém roce. Doba je neklidná a nese s sebou mnoho změn. Buddhistická nauka nás však učí žít v přítomnosti a neposuzovat. Proto Vás především srdečně zdravíme právě teď v tomto okamžiku a přejeme Vám, abyste co nejvíce chvil svého života prožili s klidnou myslí, ať už rok 2012 přinese jakékoli překvapení.

A pro ty, které by přece jen zajímalo, čemu jsme se v našem nakladatelství letos věnovali (a čemu se budeme věnovat v příštím roce), jsme připravili přehled našich vydaných a připravovaných titulů.

Krásné Vánoce a klidný nový rok Vám přeje

DharmaGaia

 

V letošním roce jsme vydali tyto novinky:   

Kjongho Songu
Měsíc mysli úplně kulatý.
Básně korejského zenového mistra

 Výbor z poezie korejského zenového mistra (1849-1912). Jeho četné sonsi (zenové básně) jsou často ve skutečnosti maximálně stručné přednášky o Buddhově učení, které před čtenářem rozprostírají obrazy nevšední hloubky, jasnosti a krásy.

 

M. Mrowetz, I. Antalová a G. Chrastilová
Bonding - porodní radost.
Podpora rodiny jako cesta k ozdravení porodnictví a společnosti?

Podpora rodiny jako cesta k ozdravení porodnictví a společnosti? Na českém knižním trhu první kniha o důležitosti rané vazby mezi matkou a dítětem i o řadě příbuzných témat. Text vznikl na základě rozhovorů tří žen – psycholožky, matky nedonošeného miminka a publicistky.

 

Miranda Gray
Rudý měsíc.
Jak chápat a používat tvůrčí, sexuální a spirituální dary menstruačního cyklu

Jedinečná kniha o ženské cykličnosti a jejím vlivu na život, doplněná inspirativními praktickými cvičeními a metodami.

 
 

Julie Tallard Johnsonová
Bouřlivá léta.
Přechodové rituály a posvátná moudrost pro dospívající

Spirituální učení a moudrosti, které mohou inspirovat mladé lidi na cestě dospívání, aniž by utrpěla jejich citlivá duše a smysl pro humor.

 

Antonín Líman: Chrám plný květů. Výběr ze tří staletí japonských haiku 

Antonín Líman
Chrám plný květů.
Výběr ze tří staletí japonských haiku

Reprezentativní antologie japonské poezie haiku v překladu Antonína Límana. Přes osm set vybraných skvostů od sedmdesáti autorů spolu s dobovými malbami haiga. Celobarevná publikace.

 
 

John Landaw a Janet Brooke
Princ Siddhártha.
Příběh Buddhy

Příběh indického prince Siddhárthy o tom, jak se stal Buddhou neboli Probuzeným. Celobarevná publikace velkého formátu pro malé i velké čtenáře.

 

…a tyto dotisky:

J. Liedloffová: Koncept kontinua, M. Dillonová, S. Barclayová: Rozkvétající žena, Bašó: Úzká stezka do vnitrozemí, N. Douglas-Klotz: Aramejský Otčenáš, R. Preece: Moudrost nedokonalosti, Dzongsar Khyentse Rinpočhe: Co z vás (ne)dělá buddhistu, E. Bondy: Příběh o příběhu, Kim Si-Sup: Slyším padat sníh, E. Bondy: Buddha, Manhe Han Jong-un: Tvoje mlčení, Prázdné hory jsou plné větru a deště (Antologie básní korejských zenových mistrů), Déšť v horách rozeznívá bambusy (Výbor z klasické korejské literátské poezie psané čínsky), Rúmí: Masnaví (Básně vnitřního smyslu), Ch. Džibrán: Prorok, Yongey Mingyr Rinpočhe: Radost ze života, C. Myssová: Anatomie ducha

 

V roce 2012 plánujeme mimo jiné vydat:

Buddhova slova – Autoritativní úvod do Buddhova učení v jeho théravádové podobě sestavil a průvodním komentářem opatřil Bhikkhu Bódhi.

Čchögjal Namkhai Norbu: Jantrajóga – Další kniha známého mistra dzogčhenu popisující tradiční jógu sestavenou z pohybů těla, dechových cvičení a vizualizací.

Bláznivý jógin. Zázračný život a učení Dugpy Künlega – „Tajný životopis“ tibetského tantrika ze 14.-15. století.

Cchoknyi Rinpočhe: Bezstarostně a důstojně – Pojednání o cvičení se v přirozené podstatě mysli z pera mistra dzogčhenu.

Bret Stephenson: Co dělá z chlapců muže. Duchovní přechodové rituály ve věku nevšímavosti – Kniha amerického transpersonálního psychologa pracujícího s rizikovou mládeží se zabývá zásadním obratem v životě každého muže – jeho přechodem z dětství do dospělosti.

David Abram: Kouzlo smyslů. Vnímání a jazyk ve více než lidském světě – Kniha amerického ekofilosofa odhaluje hlubokou a tajuplnou závislost lidského poznání na přírodním prostředí.

Meredith F. Smallová: Naše děti, naše světy – Knížka o etnopediatrii čili o tom, jak naše kulturní zázemí utváří výchovu našich dětí.

Rebeca Wildová: Učit se žít s dětmi – Další kniha známé německé pedagožky zaměřující se na výchovu dětí vycházející s respektování přirozených životních procesů.

Kim Kwang-gju: Země mlh – Sbírku poezie významného současného korejského básníka (nar. 1941) přeložila Ivana M. Gruberová.

A další…