Andreas Weber s Emmou & Maxem
Blbinky a bláto
Akční knížka vhodná do velkoměst & pro stavbu domečků na stromech

1. vyd. 2015, ISBN 978-80-7436-057-2, Brož., 135 str.

doporučená cena: 168 Kč
naše cena
: 134
ušetříte: 34
SLEVA: 20 %
Obsah stránky:
Anotace | O autorovi | Obsah | Komu je určena tato kniha? | Škola jako divočina | Všichni milují život | Nabourejte se do svého hřiště | Zástupy dětí do ulic | Ukázková miniknížka v Calameo | Ukázková miniknížka v pdf

Komu je určena tato kniha?

Blbinky a bláto jsou experimentálním dílem pro všechny. Neboť my všichni máme potřebu si hrát. Chtěli bychom tak činit zodpovědným způsobem a přitom méně naslouchat konvencím a důvodům zakotveným v pojistném právu nežli celým naším tělem vibrujícímu prožitku toho, co je pro nás dobré.

Co znamená „všichni“? Děti, které o nudné neděli hledají nějaký nápad, aby v sobě pocítily život. Rodiče, kteří ve svém bytě ve staré čtvrti lamentují nad tím, že jejich děti nevyrůstají vedle nějakého statku. Učitelky, které už léta sužuje, že mají svázané ruce, třebaže mají hned za rohem smyslově lákavou divočinu. Žáci, kteří nechápou, proč jiskrný svět proměněný ve školní látku pozbývá veškerého kouzla. Tato kniha je tedy zamýšlena pro velmi odlišné uživatele zároveň. Proto se text splétá ze tří nitek, které se dají rozlišit díky různé úpravě. Každá kapitola začíná nejprve krátkou příhodou, z níž se odvine téma a klubko myšlenek v jeho pozadí – tedy oblast určená dospělým.

Otázka, do čeho a jak se vy, děti a mládež, můžete pustit, co můžete dělat, přijde na pořad v následující části na čtverečkovaném papíře. Samozřejmě není úplně od věci, aby do ní po očku nahlédli i dospělí. Možná se dozví něco více o tom, nad čím se děti zamýšlejí?

Abych na to sám nezapomínal, pomohly mi moje vlastní děti Max a Emma. Na konci každé kapitoly dávají tipy, varují před předsudky a vyprávějí, jak se jim vede ve světě, v němž ze všeho nejvíce potřebují dobré známky. Tyto texty jsou od ostatních odlišeny tak, aby se daly snadno rozpoznat.

 

Hodnocení knihy
kniha zatím nebyla hodnocena

ohodnoťte knihu  

Další naše knížky
DharmaGaia mj. vydala:

David Abram: Kouzlo smyslů. Vnímání a jazyk ve více než lidském světě

Geomancie a integrální kultura. O novém vztahu k naší domovské planetě

Rebeca Wildová: Učit se žít s dětmi. Bytím k výchově

Carol Schaefer: Pro příštích sedm generací. Rada starých moudrých žen představuje svou vizi budoucnosti Země

Bret Stephenson: Co dělá z chlapců muže. Duchovní přechodové rituály ve věku nevšímavosti

Gary McLain: Indiánská cesta. Učení o tom, jak rozprávět s Matkou Zemí

Julia Dibbernová: Miminka v bezpečí. Průvodce pro odvážné rodiče

Meredith F. Smallová: Naše děti, naše světy. Jak biologie a kultura ovlivňují naše rodičovství

Rebeca Wildová: Svoboda a hranice, láska a respekt. Co od nás děti potřebují

Peggy Joy Jenkinsová: Jak rozvíjet dětskou spiritualitu. Jednoduchá praktická cvičení

Jean Liedloffová: Koncept kontinua. Hledání ztraceného štěstí pro nás a naše děti

Jane Bennettová: Požehnání, ne prokletí. Průvodce pro matky a jejich dospívající dcery

Gabrielle Roth : Mapy k extázi. Léčivá cesta pro nespoutaného ducha. Učení městské šamanky

Kristi Meisenbach Boylanová: Sedm posvátných fází menarché. Spirituální cesta dospívající dívky

John Landaw a Janet Brooke: Princ Siddhártha. Příběh Buddhy

Ralph Abraham, Terence McKenna, Rupert Sheldrake: Trialogy na hranicích Západu. Chaos, tvořivost a znovuposvěcení světa

Yongey Mingyur Rinpočhe: Radost ze života. Štěstí jako vědecká disciplína

Jiddu Krishnamurti: Vnitřní revoluce

Fritjof Capra: Bod obratu. Věda, společnost a nová kultura

Alfred Lansing: Endurance. Neuvěřitelné putování Shackletonovy Královské transantarktické expedice

Michael Harner: Cesta šamana. Jak probudit svůj vnitřní potenciál