Miranda Gray
Rudý měsíc
Jak chápat a používat tvůrčí, sexuální a spirituální dary menstruačního cyklu

1. vyd. 2011, ISBN 978-80-7436-017-6, Brož., 222 str.

doporučená cena: 258 Kč
naše cena
: 206
ušetříte: 52
SLEVA: 20 %
Obsah stránky:
Anotace | Obsah | O autorce | Předmluva | O knize řekly a napsaly | Ukázka v pdf |

O knize řekly a napsaly

Rudý měsíc mě inspiroval k tomu, že teď víc rozumím své cykličnosti. Jsem teď schopna lépe přijímat každé stadium svého cyklu a pracovat v souladu se svými přirozenými rytmy. Konečně pracuji se svým optimálním potenciálem a nebojuji s nápory každodenního života! Je to fantastická kniha!“ - Nataša, Velká Británie

„Poprvé jsem četla Rudý měsíc v době, kdy jsem začala zkoumat téma menstruace. Dosud jsem vděčná za Mirandin široký záběr, a přitom i schopnost tyto poznatky dosti konkrétně aplikovat. Ráda bych jí poděkovala, že konečně opět vydala tento skvost, velice potřebný při všech našich snahách zpřístupnit všem ženám poznání týkající se menstruačního cyklu.“ - Katherine, Austrálie
 
„Tato kniha mne znovu propojila s velmi hlubokou pradávnou moudrostí, která se skrývá v každé ženě. Děkuji ti, Mirando!“ - Atimukta, Švédsko
 
„Úžasná kniha… Rudý měsíc je nesmírně inspirující a ukazuje nám, jak se znovu spojit se svou cyklickou přirozeností. Díky ní jsem pochopila dávno ztracené poznání a udělala jsem další kroky na své cestě k uzdravení.“ - Sophia, Švýcarsko
 
„Mirandiny vhledy do menstruačního cyklu vyprávějí příběh o tom, jak jsou ženy složité! Z kariéristek se můžeme stát divoškami, poté pečovatelkami a z nich zase domácími puťkami – a to vše během jednoho měsíce! Tato čtyři různá období měsíce nám otevírají nekonečné možnosti, jak milovat sebe samé jako naprosto úžasné ženy! Rudý měsíc mi nejen pomohl mít se ráda a přijímat se jako ženu, ale též mne inspiroval k tomu, abych učila jiné ženy, jak vstávat a padat s láskou k rytmům svého těla. Jóga Měsíční bohyně se zrodila díky tvé práci, Mirando. Děkuji ti!“ - Zahra, Kanada
 
„Někdy prostě potřebujeme, aby nám někdo vysvětlil, o co jde. Díky, Mirando!“ - Tina, USA
 
„Můj učitel čchi-kungu pro ženy nás vyzval, abychom mluvily o menstruaci, ale ze svých zkušeností jsem měla tak negativní pocity, že mi doporučil Rudý měsíc. Přečetla jsem si ho a vytvořila si pro svůj cyklus měsíční hodiny, do kterých jsem si tři měsíce zaznamenávala své zkušenosti. Tehdy jsem se se svým cyklem smířila, pochopila jsem, proč se mi tak proměňuje povaha, energie, tvořivost – a především jsem se už necítila vinna za to, že jsem taková. Rudý měsíc teď doporučuji svým kamarádkám a občas si ho znovu přečtu i já.“ - Belén, Španělsko
 
Rudý měsíc se čte jako pohádka, ale je ve skutečnosti něčím víc. Je to pro ženy naprosto základní četba! Bylo pro mne velkou úlevou a objevem, když jsem zjistila, že bych neměla očekávat, že budu během cyklu stále stejná. Když jsem přijala všechny své odlišné aspekty a poznala jejich silnou i slabou stránku, nesmírně mne to posílilo.“ - Joanna, Velká Británie
 
„Tuhle knihu by si měla přečíst každá žena! Otevírá dveře k našemu vnitřnímu centru tvořivé síly, a když do nich vejdeme, je to asi to nejlepší, co můžeme pro sebe i pro svět udělat!“ - Maria, Švédsko
 
„Předtím než jsem si přečetla Rudý měsíc, jsem chápala svůj cyklus jako něco negativního. Trpěla jsem bolestmi, sužovala mne spousta nepříjemných pocitů a prožívala jsem kvůli němu v partnerství stres. Nejen že jste mi ukázala naprosto odlišný způsob, jak svůj cyklus chápat, ale nyní k němu přistupuji jako ke zdroji mé tvořivosti a radosti. Nikdy mne nenapadlo, že něco takového vyslovím!“ - Karen, Velká Británie
 
„Čtení knihy Rudý měsíc pro mne bylo jako objevování všech částí mého ženství, které jsem vždy cítila, ale které jsem nebyla nikdy schopna projevit ani rozpoznat. Bylo to pro mne fascinující a úžasné zjevení.“ - Cinzia, Itálie
 
„Mirando, dala jsi ženám úchvatnou knihu, která promlouvá k našim srdcím, která osvobozuje našeho ducha, takže se stáváme těmi, kterými jsme, a dává nám svolení být nedůslednými, nespoutanými, sexy, sebevědomými, duchovními, úspěšnými a láskyplnými ženami. Díky Rudému měsíci jsem konečně začala akceptovat svou cykličnost.“ - Jasmine, Velká Británie
 
„Tuto knihu by si měla přečíst každá žena i muž. Je jako dar pomáhající nám porozumět menstruačnímu cyklu. Nemohu ji dost vynachválit – nejen ženám, ale také mužům – tak aby zkusili pochopit naši cyklickou přirozenost.“ - Recenzentka na Amazon.co.uk
 
„Před několika lety jsem si přečetla Rudý měsíc a zaujal mne natolik, že jsem se rozhodla vyzkoušet práci s měsíčními hodinami. Po uplynutí tří měsíců mne překvapilo, nakolik odpovídaly myšlenkám uvedeným v knize! Moje kamarádka a já jsme byly inspirovány příběhem Probuzení a navrhly jsme jej jako projekt v rámci rekreačního divadla v jisté komunitě, v níž jsme tehdy žily. Zúčastnilo se ho asi 15 lidí (žen, mužů a dětí), kteří si sami vyrobili kostýmy, vytvořili kulisy, choreograficky zpracovali tance a namíchali hudbu. Představení se hrálo v noci za úplňku na mýtině v malém lesíku a výsledek byl prostě kouzelný!“ - Isabella, Itálie
 
Další informace o autorce

Webová stránka MirandaGray

Mirandino úvodní video k Optimized Woman, české titulky.

Rozhovor magazínu Maitrea s autorkou. Česky.

http://www.wombblessing.com/cz-aboutblessing.htm

Hodnocení knihy
kniha zatím nebyla hodnocena

ohodnoťte knihu  

Další naše knížky
DharmaGaia mj. vydala:

Kristi Meisenbach Boylanová: Sedm posvátných fází menarché. Spirituální cesta dospívající dívky

Dillonová, Mary a Barclayová, Shinan: Rozkvétající žena. Příběh zasvěcení dívky v ženu

Gabrielle Roth : Mapy k extázi. Léčivá cesta pro nespoutaného ducha. Učení městské šamanky

Rebeca Wildová: Svoboda a hranice, láska a respekt. Co od nás děti potřebují

Joan Borysenko: Cesta ženy k Bohu

Jyoti: Anděl zavolal mé jméno. Příběh transformativní energie, která přebývá v těle

Carol Schaefer: Pro příštích sedm generací. Rada starých moudrých žen představuje svou vizi budoucnosti Země

Meredith F. Smallová: Naše děti, naše světy. Jak biologie a kultura ovlivňují naše rodičovství

Caroline Myssová: Anatomie ducha. Sedm úrovní síly a léčení

Jean Liedloffová: Koncept kontinua. Hledání ztraceného štěstí pro nás a naše děti

Stephen LaBerge: Lucidní snění

Florinda Donnerová: Bytí ve snění. Zasvěcení do světa čarodějů

Ó Matko Lakšmí, dej mi dar!. Magické obřady bengálských žen

M. Mrowetz, I. Antalová a G. Chrastilová : Bonding - porodní radost. Podpora rodiny jako cesta k ozdravení porodnictví a společnosti?

Peggy Joy Jenkinsová: Jak rozvíjet dětskou spiritualitu. Jednoduchá praktická cvičení

Tomáš Štanzel : Strava a vědomí

Bonnie Greenwellová: Energie transformace. Průvodce procesem probouzení Kundaliní

Tenzin Wangyal, Rinpočhe: Léčení formou, energií a světlem. Pět elementů v tibetském šamanismu, tantře a dzogčhenu

Yongey Mingyur Rinpočhe: Radost ze života. Štěstí jako vědecká disciplína

David Abram: Kouzlo smyslů. Vnímání a jazyk ve více než lidském světě