Caroline Myssová: Posvátné smlouvy<br> <span class='sub-title'>Jak probudit svůj božský potenciál</span>
Caroline Myssová: Posvátné smlouvy<br> <span class='sub-title'>Jak probudit svůj božský potenciál</span>

Caroline Myssová
Posvátné smlouvy
Jak probudit svůj božský potenciál

1. vyd. 2005, ISBN 80-86685-54-4, Váz., 482 str.

doporučená cena: 498 Kč
naše cena
: 398
ušetříte: 100

SLEVA: 20 %
ROZEBRÁNO
Obsah stránky:
Anotace | o autorce | Obsah | Uznání | Úvod | Kapitola 1. Co je posvátná smlouva? (část)

Anotace

Autorka, významná americká představitelka energetické a holistické medicíny, při své práci odhalila, že neznalost smyslu života bývá často příčinou velkého duchovního neklidu. Tato metafyzická choroba vyvolává deprese, úzkost, únavu a nakonec i fyzická onemocnění.

Smysl našeho života - naši individuální "posvátnou smlouvu" - je však často těžké pochopit. Autorka proto ve své poslední, dlouho očekávané knize rozvinula poutavý a důmyslný proces, který nám umožní rozluštit naši vlastní smlouvu. Pozoruhodným a neotřelým způsobem zde spojuje psychologii, průvodce léčením a duchovní vhled. Vychází z klasické teorie archetypů, pak popisuje, jak se pojem posvátných smluv projevoval v mýtech a různých kulturních tradicích, a posléze zkoumá životy duchovních mistrů a proroků (Abraháma, Ježíše, Buddhy a Muhammada), jejichž archetypální cesty ilustrují čtyři fáze posvátné smlouvy a poskytují vodítka k jejímu nalezení.

Pomocí svého nezaměnitelného, vysoce motivačního stylu a mnoha příběhů Myssová nakonec vysvětluje, jak se i my můžeme ztotožnit se svými duchovními energiemi neboli archetypy - jakýmisi strážci hlubšího smyslu našeho života - a s jejich pomocí zjistit, co se máme v tomto životě naučit, jak ve svém životě co nejlépe používat svoji osobní sílu a naplňovat svůj nejvyšší - vlastně božský - potenciál.

Během tohoto procesu se naučíme vnímat svůj život - i životy ostatních lidí - symbolicky, což nám umožní nakládat se svou osobní silou, aniž bychom se zapletli do nejrůznějších emocionálních dramat. Naučíme se také naplňovat svoji posvátnou smlouvu: jinými slovy poznáme, jaké máme v tomto životě poslání. V neposlední řadě Myssová nabízí pomoc s nalezením fyzických a emocionálních slabých míst a s léčením oblastí, jež jsou obzvlášť náchylné ke zranění.

Kniha  je vizionářská i zároveň navýsost praktická - popisuje jedinečný proces vlastního objevování a duchovní archeologie a jako taková je odvážným, působivým projevem duchovní moudrosti.

"Práce Caroline Myssové v knize Posvátné smlouvy přivádí naše porozumění a použití archetypů na pozoruhodnou novou úroveň. Popravdě řečeno přenáší celou oblast psychologie a archetypů do jedenadvacátého století." Norman Shealy